Gwiazdy w płaszczach oversize

płaszcz oversize

Są takie części garderoby, które muszą mieć swoje miejsce w szafie każdej stylowej kobiety. Jedną z nich bez wątpienia jest płaszcz oversize, którego różne odsłony w ostatnich latach zdobyły uznanie gwiazd światowego showbiznesu.

Nie jest tajemnicą, że osoby ze świata mody, muzyki czy telewizji stały się ogólnoświatowymi trendsetterami. Trudno się temu dziwić, przecież nad ich wizerunkami latami pracują całe sztaby uznanych stylistów. Managementy gwiazd płacą ciężkie pieniądze modowym artystom za kolejne stylizacje, które szturmowo zdobywają uznanie fanów i ogólny zachwyt śmietanki towarzyskiej showbiznesowych salonów. Dlaczego więc my – pasjonaci mody – nie moglibyśmy z rad światowych profesjonalistów korzystać?

Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z najbardziej uznanych „powrotów ubraniowych”. Płaszcz oversize przeżywał swoje złote lata już w wieku XX, kiedy to legendarne rockowe zespoły budowały swoje dorobki, a wraz z nimi wizerunki. Przez kolejne lata wygląd, krój, styl takich płaszczów ulegał transformacjom, wzlotom i upadkom. Jednak ostatnimi czasy na nowo zaczęto zachwycać się walorami tego elementu ubioru. Tym razem to gwiazdy popu rozprzestrzeniły „oversize’owego bakcyla”.

W stylizacjach z oversize’owym płaszczem pokazywały się takie sławy jak na przykład: Rihanna, Madonna, Mariah Carey, Lady Gaga czy chociażby Sarah Jessica Parker. Każda z nich na swój sposób, często w zupełnie różnych tonacjach, dumnie nosi tego rodzaju płaszcze. I nie ma się czemu dziwić – są one przecież wygodne i uniwersalne – występuje przecież wiele ich odmian.

Płaszcze oversize możemy podzielić na casualowe oraz takie na specjalne okazje. Te pierwsze charakteryzują się przede wszystkim prostotą kroju i koloru oraz brakiem udziwnień w sferze zdobień. Idealnie sprawdzają się w sytuacjach codziennych – wtedy, gdy idziemy na spacer, do pracy czy na uczelnię. Inną kwestię stanowią płaszcze drugiego typu. Przeglądając internet, można odnaleźć setki rodzajów niezwykłych płaszczów w stylu oversize na specjalne okazje. Ich zadaniem jest przykuć uwagę, pokazać ich posiadaczkę w niecodziennym, unikatowym świetle. Trzeba przyznać, że często odgrywają swoją rolę rzetelnie i z polotem.