Jak dobrze przygotować się na festiwal muzyczny?

Mimo że wciąż dokuczają nam niskie temperatury, to zima powoli się kończy. Te parę miesięcy do lata zleci bardzo szybko, a wraz z letnimi miesiącami rozpocznie się okres festiwalów muzycznych i innych imprez pod gołym niebem. Jeżeli macie w planach odwiedzić któreś z dużych muzycznych wydarzeń to polecam zapoznać się z moim mini-przewodnikiem przygotowawczym.

Po pierwsze, jeżeli zdecydowaliśmy się już na udział w którymś z wydarzeń to powinniśmy jak najszybciej zakupić na nie bilet bądź karnet, albo chociaż zorientować się w terminach czasowych w których będą oferowane wejściówki z różnych „pul” biletowych. Oczywiście zakupując bilet z pierwszej puli, gdy termin festiwalu jest bardzo odległy, oszczędzimy najwięcej, a oszczędność nasza wzrośnie jeszcze bardziej jeżeli na wydarzenie mamy w planach wybrać się większą grupą. Z drugiej strony zamawiając karnety z wyprzedzeniem w pewien sposób ryzykujemy, gdyż część głównych gwiazd festiwalu wciąż może być nieznana, a te już ujawnione mogą nie być na 100% potwierdzone. Kupując bilety wcześniej dajemy swoisty kredyt zaufania organizatorom festiwalu, wierząc że nie zawiodą i zapewnią zainteresowanym uczestnikom doznania muzyczne na najwyższym poziomie.

Kolejną sprawą, która warto się zainteresować odpowiednio wcześnie, jest znalezienie i zarezerwowanie noclegu w pobliżu lokalizacji festiwalu. W przypadku dobrze znanych i respektowanych wydarzeń muzycznych, które odbywają się z dala od głównych aglomeracji miejskich naszego kraju, miejscówki o atrakcyjnej lokalizacji i dobrej cenie, rozchodzą się w parę dni po ogłoszeniu przez organizatorów terminu festiwalu. Skazani wtedy jesteśmy na lokale bardziej oddalone od terenu imprezy lub pole namiotowe (które w przypadku kiepskiej pogody może nie być najlepszym pomysłem).

Jeżeli bilety są już zakupione, nocleg zarezerwowany, a plecak spakowany, to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na termin wyjazdu, modląc się o dobrą pogodę. O tym co zapakować do plecaka by być przygotowanym na każdą ewentualność postaram się napisać niebawem.