Jakie koncerty popowe w Europie 2018/2019 warto odwiedzić?

tłum na koncercie

Koncerty wielkich gwiazd POP-u mają to do siebie, że zawsze jest wokół nich głośno. Dotyczą przecież najważniejszych nazwisk w światowym przemyśle muzycznym, które mają realny wpływ na kształtowanie się współczesnej muzyki popularnej. Dziś skupimy się na trasach koncertowych, które odnajdą swoje punkty w Europie (a może nawet i w Polsce!).

Nie da się ukryć, że czymś czym wielu z nas mocno żyje – są koncerty ulubionych gwiazd i zespołów muzycznych. Najpopularniejsi muzycy popowi wyruszają w światowe trasy koncertowe, na których mapie nie mogło zabraknąć Europy, a w niektórych przypadkach również i Polski.

Dziś przedstawimy Wam koncerty, na których po prostu musicie być, jeśli tylko uwielbiacie muzykę POP.

mariah carey podczas koncertu

Mariah Carey – koncerty: zwykły i świąteczny

Mariah Carey to wokalistka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek wszechczasów, która na swoim koncie ma ponad 200 milionów sprzedanych albumów. Amerykańska diva kolejny raz odwiedza Europę – tym razem niestety omijając Polskę (dla przypomnienia – jej koncert w Polsce odbył się w Krakowie w 2016 roku).

Po raz pierwszy w tym roku będziemy mogli usłyszeć jej pięciooktawowy głos w koncercie w Londynie – 24 sierpnia, kiedy to wokalistka wykona swoje największe hity. Koncert ten będzie jednym z przystanków na jej mapie światowej trasy koncertowej, podczas której artystka odwiedzi prawie wszystkie kontynenty.

Po raz drugi (i niejednokrotny) będziemy mogli zobaczyć show świąteczne – które zatytułowane zostało: „All I Want for Christmas Concerts”. Trasa obejmie kilka miast europejskich, z których najbliżej nam do Berlina. Koncert w stolicy Niemiec odbędzie się 5 grudnia i cieszy się już sporym zainteresowaniem. Bilety są coraz trudniej dostępne, a niemieccy fani nie mogą się już doczekać.

nicki minaj w czerni i bieli komiksowe zdjęcieNicki Minaj & Future

Tej amerykańskiej raperki również nie trzeba nikomu przedstawiać. Nicki Minaj popularność zdobyła nie tylko dzięki swojej kontrowersyjnej kreacji medialnej, ale przede wszystkim ze względu na liczne hity muzyczne, których świadkami na co dzień jesteśmy.

Artystkę wielokrotnie nazywa się królową hip hopu, choć niektórzy wolą zaliczać ją jednak do popu. Niezależnie od tego, czy zaliczymy Nicki Minaj do popu czy też nie, na pewno warto wybrać się na jej koncert. Trasa bowiem obejmuje aż 50 najpotężniejszych hal i aren na całym świecie i podobno ma być utrzymana na najwyższym możliwym poziomie – z wieloma ciekawymi instalacjami, podwyższanymi scenami i oprawą wizualną!

Na szczęście koncert Nicki Minaj odbędzie się w Polsce. Będzie to miało miejsce 24 lutego 2019 roku w Łodzi.